четвер, 21 березня 2019 р.

Конспект уроку. Узагальнення з теми "Уроки справедливості"


Мета уроку: повторити і закріпити на практиці знання про справедливість; розвивати мислення, навики роботи в групах; усвідомити, що Бог благословляє тільки чесну працю; формувати моральні чесноти такі як справедливість, чесність, надійність, правдомовність.
Ключовий Біблійний вірш: «Хто яму копає, той в неї впаде, а хто котить каміння, на нього воно і повертається» ( Пр. 26: 27)
Навчальне забезпечення: свічка, Cв. Письмо, зошит для 4 класу (Шумська Олександра), малюнки, схеми, роздатковий матеріал до уроку.
Перебіг уроку
І Вступна частина
1.                Християнське привітання.
2.                Мотивація молитви . Зупинімо свій погляд на яскравому вогнику свічки, яка символізує самого Ісуса Христа. Він кличе нас йти за ним. Розпочнемо урок молитвою, попросимо у Всевишнього мудрості, розуму, сили, щоб іти дорогою справедливості, правди.
3.                Молитва. Царю Небесний…
ІІ Мотивація навчальної діяльності.
1.                Повідомлення теми і мети уроку.
Слово вчителя. Сьогодні в нас буде незвичайний урок, тому, що ми будемо підводити підсумки розділу, який вивчали на попередніх уроках. Це були уроки справедливості, на яких ви вчилися розуміти, що означає бути справедливим,  вчилися знаходити правильне рішення у різних життєвих ситуаціях.

ІІІ Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.
Вчитель. Зараз всі ви об’єднані в групи. Кожна група отримає сердечко із частинами слів, які потрібно переставити так, щоб вийшло слово. Тоді ви пригадаєте, що означає бути справедливим.
Робота учнів в групах.
І група (вість-вед-Спра-ли)
ІІ група (ні-На-сть-дій)
ІІІ група (сть-мов-Прав-ні-до)
ІV група (ні-Чес-сть)

Вчитель. Ви повинні пам’ятати, щоб у ваших серцях завжди панували: справедливість, чесність, надійність, правдомовність.

Вправа «Відповідність». Погляньте на плакат, прикріплений до дошки,  і розставте  якому з малюнків  відповідають значення даних чеснот,
(учні підходять до плаката і прикріплюють картку з написом та коментують, що зображено на малюнку).
Бесіда з учнями.
- До кого ми стаємо ближчими, коли йдемо дорогою справедливості?
(До Бога)
- В чому полягає Його справедливість?
(За добро нагороджує , а за зло карає)
- Що з нами буде коли іншим шляхом підемо?
(Будемо віддалятись від Бога).
Вчитель. Ми вивчили з вами багато повчальних прислів’їв. Погляньте на плакат, прикріплений до дошки і прочитайте їх.
Вправа «Поєднай колонки». Щоб прочитати прислів’я потрібно правильно поєднати вислови лівої колонки з правою (учні послідовно читають прислів’я).
1.                Хто хоче пропасти                           6  та назад не вернеш
2.                Краденим добром                            4  краще краденого бублика
3.                На чужий коровай                           1 хай навчиться красти
4.                Зароблений сухар                            2 не забагатієш
5.                Не любить правди                           5 як пес мила
6.                Неправдою далеко зайдеш             3 очей не поривай
- Чого нас навчають  ці прислів’я? (Бути чесними, не обманювати).
 - Яка з Божих заповідей навчає, що потрібно бути правдомовним? ( Не свідчи неправдиво на ближнього твого).
Вчитель.  Погляньте на плакат із висловами та  доставте, де потрібно, заперечення «не», щоб вчинки не суперечили заповіді Господній.
             - обманюй
             - кажи правду
             - обмовляй
             - будь відвертим
             - зводь наклеп
             - слухай брехунів
             - лицемір
             - будь щирим
Учні підходять до дошки і прикріплюють картку із « не».
Вчитель.  Отже заповідь навчає, що не можна обманювати.

Вправа « Не обманюй».
Робота в групах.
Діти в кожній групі відповідають на одне із запитань. Що відбувається у таких випадках ( кожній групі дається аркуш із записаним одним із запитань).
*коли діти обманюють своїх батьків
*коли учні обманюють своїх вчителів
*коли батьки обманюють своїх дітей
*коли друзі обманюють один одного
Один учень з групи відповідає на задане запитання. Обговорення відповідей.
Вчитель. Ви вже трошки втомились. Тепер вийдіть із-за парт і проведемо хвилину відпочинку.
Фізкультхвилинка.
Ми, як високі дерева( руки вгору)
Ми,як низенька трава( присіли, показали на траву)
Нас сонце голубить ( показують круг)
Нас дощ полива ( махають руками )
Нас вітер колише ( махають руками над головою)
Тріпоче зрива
Та Бог на руках своїх (руки долонями до гори)
Міцно трима.
Вчитель. Сідайте за парти і продовжуємо нашу роботу на уроці.
Гра «Світлофор».
Вчитель. Всі ви бачили світлофор, який має три кольори: зелений, жовтий і червоний.    
 -  Що означає коли горить зелене світло? (Можна переходити через дорогу).
– Що означає коли горить червоне світло? ( Не можна переходити через дорогу).
Зараз вам потрібно пройти по незвичайній дорозі. По дорозі «Справедливості». Уважно послухайте і визначте  чи справедливо вчинили в таких ситуаціях (якщо справедливо - показуєте зелений кружечок, несправедливо - червоний):
*учень попросив списати в однокласника завдання, але він йому відмовив;
*онук розбив вазу,а бабуся взяла провину на себе, тому, що не хотіла, щоб його покарали;
*учень підказував сусіду по парті і отримав зауваження від вчителя;
*весь клас готував композицію до свята осені, але Максим видав це за свою працю;
*вас скривдили і ви відповіли тим же;
Вчитель. Якщо ми будемо йти дорогою «Справедливості» тоді ми будемо добрими дітьми для Бога.
На попередніх уроках ми читали оповідання і вивчили вірш, які розкривають зміст сьогоднішньої теми. В нас є учні, які гарно декламували вірш і добре запам’ятали оповідання. Отже, давайте їх послухаємо. (розповідь учнів ).
Завдання «Чесні люди».
Робота в групах .                                         
Учням в групах роздаються фотографії представників таких професій (кухар, лікар, перукар,швея). Діти мають розповісти, як представники тих професій допоможуть людям стати щасливішими, якщо завжди чинитимуть справедливо (наприклад: чесний кухар готуватиме їжу тільки з найсвіжіших продуктів).
Відповідь учнів.
Вчитель. Якщо працівники всіх професій будуть чесно виконувати свої обов’язки, тоді будуть мати повагу і вдячність. А люди отримають якісне обслуговування.
Робота з зошитом.
Вчитель. А тепер діти розгорніть свої зошити на ст. 20 і виконайте завдання.
Перша група виконує завдання №2
Друга група - №4
Третя група - №5
Четверта група - №6
ІІІ Підсумкова частина
1. Інсценізація « Про справедливого пана».
2. Оцінювання знань учнів.
3. Молитва.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Сімейні цінності крізь призму Божественної мудрості притч.

              Кожна людина народжується в сім ’ ї. Вона має батьків, які в свою чергу, мають своїх батьків, і так одне покоління змінює ...